Školní družina

Školní družina je součástí ZŠ Rooseveltova. Poskytuje relaxační, odpočinkové a pohybové aktivity, rozvíjí zájmy a nadání dětí a rozšiřuje jejich vědomosti. Družinu mohou navštěvovat žáci 1.- 5. ročníku. Provoz je od 6 - 17 hodin. Poplatek za školní družinu činí 250Kč za pololetí za žáka. Podmínkou docházky do školní družiny je zajištěné stravování ve školní jídleně. Ve školním roce 2018/2019 nabízí školní družina tyto kroužky: Jóga - pondělí 15.00 - 15.45, vych. Pavlína Kajabová Angličtina - úterý 15.00 - 15.45, vych. Lucie Švestková Pohybové hry - středa 15.00 - 15.45, vych. Eva Klettová Kroužky zahajují svou činnost od října 2018. V případě zájmu se hlaste u kterékoliv vychovatelky ŠD.

Velikonoční tvoření

18. 4. 2019

K nadcházejícím svátkům jara děti ve všech odděleních vyráběly velikonoční dekoraci, která zpestřila naše třídy a navodila pravou velikonoční atmosféru.

Jóga

15. 4. 2019

V kroužku jógy se děti učí různé jógové pozice, správnému dýchání a relaxaci.

Taneční soutěž

28. 3. 2019

Dnes v ŠD proběhla taneční soutěž. Na vybranou píseň si děti vytvořily svou vlastní choreografii a předstoupily před porotu a publikum. Rozhodnout o vítězi nebylo lehké, neboť všechna vystoupení byla velmi hezká.

Bouldering

22. 3. 2019

V úterý 5.3. navštívilo 3. oddělení ŠD boulderingové centrum Pajkland v Olomouci. Děti poměřily své síly a schopnosti v lezení po stěnách různé náročnosti. Největší výzvou byl přechod mezi dvěma stěnami přes strop, což se nepodařilo téměř nikomu. Zůstává to pro nás velkou výzvou na příště.

Puzzliáda

12. 3. 2019

V únoru v ŠD proběhla soutěž ve skládání puzzle. Děti skládaly na čas, na základě předlohy a v každém oddělení zvlášť.