Školní družina

Školní družina je součástí ZŠ Rooseveltova. Poskytuje relaxační, odpočinkové a pohybové aktivity, rozvíjí zájmy a nadání dětí a rozšiřuje jejich vědomosti. Družinu mohou navštěvovat žáci 1.- 5. ročníku. Provoz je od 6 - 17 hodin. Poplatek za školní družinu činí 250Kč za pololetí za žáka. Podmínkou docházky do školní družiny je zajištěné stravování ve školní jídleně. Ve školním roce 2019/2020 nabízí školní družina tyto kroužky: Angličtina - čtvrtek 15.00 - 15.45, vych. Lucie Švestková, Pohybové hry - pondělí 15.00 - 15.45, vych. Alena Koukalová. Kroužky zahajují svou činnost od října 2019. V případě zájmu se hlaste u kterékoliv vychovatelky ŠD.

Čertoviny

5. 12. 2019

Včera se to ve školní družině Čerty, Mikuláši a Anděly jen hemžilo. Čertovské odpoledne jsme si zpestřili tancem, zábavou a soutěžemi.

Stardance

4. 12. 2019

Na přání dětí jsme ve 3. oddělení zorganizovali taneční odpoledne Stardance. Přihlásily se celkem 4 páry, každý z nich si pro diváky z ostatních oddělení připravil dva tance. Diváci i soutěžící byli nadšeni, všichni tanečníci dostali drobné odměny. Již chystáme pokračování - Vánoční Stardance.

Legohrátky

4. 12. 2019

Během listopadu ve školní družině probíhala soutěž v konstruování, které je mezi dětmi velmi oblíbenou činností. Fantazie, týmová spolupráce a tvořivost dětí dala možnost vzniku velmi hezkým a zajímavým výtvorům.

Bruslení - 3. oddělení

3. 12. 2019

V letošním roce využíváme naplno kluziště v centru města. Vstup je zdarma  a díky půjčování bruslí si mohou zasportovat úplně všichni. Někteří stáli na bruslích poprvé v životě, přesto dělají velké pokroky. Po bruslení mají děti dovoleno se občerstvit v přilehlých stáncích, z čehož mají všechny velkou radost.

Soutěžní výstava - Vánoční maličkosti

3. 12. 2019

V pátek 29.11. se děti ze 2. a 4. oddělení zúčastnily soutěže "Vánoční maličkosti" s názvem Adventní atmosféra, které pořádalo Slovanské gymnázium Olomouc. Naše několikatýdenní snažení se vyplatilo a bylo odměněno krásným 2. místem.